DTS Cupid Classic Results
DON'T FORGET TO ORDER YOUR PHOTOS TODAY!
Total Head Shown: 373
Heifers: 166
Market Animals: 207
Judges: Jeff Jackson, TX and Brett Carter, OK
Showmanship Judges: Austin and Rylee Matheny
Heifer Results
Heifers - Ring A
Grand Champion Heifer
Exhibited by: Carly Sanders, Highland County
% Simmental
Third Overall Heifer
Exhibited by: Mackenzie Neal, Preble County
Limousin/Lim-Flex
fifth Overall Heifer
Exhibited by: Karlie Kennedy, Adams County
Chianina
Heifers - Ring B
Grand Champion Heifer
Exhibited by: Mackenzie Neal, Preble County
Crossbred
Fourth OVerall Heifer
Exhibited by: Carly Sanders, Highland County
% Simmental
Fifth Overall Heifer
Exhibited by: Karlie Kennedy, Adams County
Chianina
Market Animal Results
Market Animals - Ring A
Third Overall Market Animal
Exhibited by: Reid Black, Tuscarawas County
Chianina
Market Animals - Ring B
Reserve Grand Champion Market Animal
Exhibited by: Cohen Guenther, Clark County
Crossbred
Fifth Overall Market Animal
Exhibited by: Alicia Graham, Licking County
Market Heifer
BEGINNER
CHAMPION - Harper Saunders, Gallia County
RES. CHAMPION - Gentry Krotzer, Seneca County
THIRD OVERALL - Camille Kemmerer, Fairfield County
FOURTH OVERALL - Brooklyn Berry, Licking County
FIFTH OVERALL - Macie Miller, Fairfield County
SIXTH OVERALL - Madison Fisher, Perry County
SEVENTH OVERALL - Taylor Sherman, Morrow County
EIGHTH OVERALL - Paisley Allen, Clark County
NINTH OVERALL - Bristol McDowell, Wood County
TENTH OVERALL - Quinn Ervin, Vinton County
JUNIOR
CHAMPION -Macy Stanley, Ross County
RES. CHAMPION - Reid Black, Tuscarawas County
THIRD OVERALL - Kolten Greenhorn, Greene County
FOURTH OVERALL - Kalli Atterholt, Ashland County
FIFTH OVERALL - Jorja Morgan, Gallia County
SIXTH OVERALL - Jozie Beiser, Preble County
SEVENTH OVERALL - Griffin Gahler, Ottawa County
EIGHTH OVERALL - Lydia Smith, Pickaway County
NINTH OVERALL - Avery Sautter, Sandusky County
TENTH OVERALL - Naomi Fennig, Mercer County
NOVICE
CHAMPION - Kensington Black, Pickaway County
RES. CHAMPION - Madison Black, Pickaway County
THIRD OVERALL - Ella Elliott, Gallia County
FOURTH OVERALL - Claire Atterholt, Ashland County
FIFTH OVERALL - Paige Atkins, Muskingum County
SIXTH OVERALL - Mckenna Miller, Fairfield County
SEVENTH OVERALL - Carrie Gahler, Ottawa County
EIGHTH OVERALL - Carter Drake, Muskingum County
NINTH OVERALL - Laine Mckenna, Licking County
TENTH OVERALL - Harrison Sutphen, Muskingum County
INTERMEDIATE
CHAMPION - Brock Perry, Ottawa County
RES. CHAMPION - Aubree Wood, Sandusky County
THIRD OVERALL - Alexis Perry, Ottawa County
FOURTH OVERALL - Riley Schindler, Defiance County
FIFTH OVERALL - Lane Rizor, Morrow County
SIXTH OVERALL - Hayden Shumaker, Warren County
SEVENTH OVERALL - Ali Meek, Wood County
EIGHTH OVERALL - Logan Burtchin, Wood County
NINTH OVERALL - Owen Bailey, Wayne County
TENTH OVERALL - Alyssa Bullard, Ashtabula County
SENIOR
CHAMPION - Kaylee Jennings, Clermont County
RES. CHAMPION - Elizabeth Summe, Butler COunty
THIRD OVERALL - Luke Jennings, Clermont County
FOURTH OVERALL - Halee Robinson, Athens County
FIFTH OVERALL - Emma Meek, Wood County
SIXTH OVERALL - VIka Bonham, Butler County
SEVENTH OVERALL - Taylor Poff, Geauga County
EIGHTH OVERALL - Matthew Cox, Warren County
NINTH OVERALL - Emily Scott, Portage County
TENTH OVERALL - Logan Schroeder, Defiance County