PURCHASE YOUR PHOTOS TODAY!
Mardi Gras Masquerade
Total Head Shown: 479
230 Heifers / 249 Market Animals
Judges: Jack Ward, Bruce Stertzbaugh, Ryan Rash
Showmanship Judges: Clint and Kelly Hall
Grand Champion Heifer
Exhibited by: Carly Sanders, Highland County
% Simmental
Third Overall Heifer
Exhibited by: James Myers, Licking County
Shorthorn Plus
fifth Overall Heifer
Exhibited by: Jorja Morgan, Gallia County
MaineTainer
Grand Champion Heifer
Exhibited by: Carly Sanders, Highland County
% Simmental
Third Overall Heifer
Exhibited by: Ella Reed, Fairfield County
Chianina
fifth Overall Heifer
Exhibited by: Camille Kemmerer, Fairfield County
Purebred Simmental
Grand Champion Heifer
Exhibited by: Josie Bowcott, Gallia County
Crossbred
Fourth OVerall Heifer
Exhibited by: Shelby Greenlee, Gallia County
Crossbred
Fifth Overall Heifer
Exhibited by: Jaelyn Norden, Henry County
% Simmental
Third Overall Market Animal
Exhibited by: Dallas Richey, IN
Shorthorn
Reserve Grand Champion Market Animal
Exhibited by: Colby Hoffman, Union County
Crossbred
Third Overall Market Animal
Exhibited by: Dallas Richey, IN
Shorthorn
Reserve Grand Champion Market Animal
Exhibited by: Dallas Richey, IN
Shorthorn
Fifth Overall Market Animal
Exhibited by: Emily Scott, Portage County
Crossbred
CHAMPION - Tyalor Sherman, Morrow County
RES.
CHAMPION - Maggie Sautter, Sandusky County
THIRD
OVERALL - Camille Kemmerer, Fairfield County
FOURTH
OVERALL - Bristol McDowell, Wood County
FIFTH
OVERALL - Josie Bowcott, Gallia County
SIXTH
OVERALL - Annabelle Berry, Licking County
SEVENTH
OVERALL - Annie Jane Johnson, Preble County
EIGHTH
OVERALL - Brooklyn Berry, Licking County
NINTH
OVERALL - Makayla Creasap, Morrow County
TENTH
OVERALL - Paisley Allen, Clark County
CHAMPION - Kolten Greenhorn, Greene County
RES.
CHAMPION - Sophia Clemons, Huron County
THIRD
OVERALL - Griffen Gahler, Ottawa County
FOURTH
OVERALL - Emma Helsinger, Preble County
FIFTH
OVERALL - Layton Immel, Tuscarawas County
SIXTH
OVERALL - Ava Baker, Henry County
SEVENTH
OVERALL - Claire Kramer, Hancock
EIGHTH
OVERALL - Garrett Reusch, Medina County
NINTH
OVERALL - Colby Hoffman, Union County
TENTH
OVERALL - Jorja Morgan, Gallia County
CHAMPION -Gus Montgomery, Licking County
RES.
CHAMPION - Laine McKenna, Licking County
THIRD
OVERALL - Paige Atkins, Muskingum County
FOURTH
OVERALL - Olivia Geyer, Muskingum County
FIFTH
OVERALL - Carrie Gahler, Ottawa County
SIXTH
OVERALL - Sydney Schiff, Butler County
SEVENTH
OVERALL - Ella Elliott, Gallia County
EIGHTH
OVERALL - Kensington Black, Pickaway County
NTH
OVERALL - Briceson Cline, Washington County
TENTH
OVERALL - Gweneth Souder, Brown County
CHAMPION - Delaney Chester, Warren County
RES. CHAMPION - James Myers, Licking County
THIRD OVERALL - Wyatt Conrad, Butler County
FOURTH OVERALL - Garrett Harrison, Wood County
FIFTH OVERALL - Owen Bailey, Wayne County
SIXTH OVERALL - Natalie Brown, Pickaway County
SEVENTH OVERALL - Riley Schindler, Defiance County
EIGHTH OVERALL - Cole Bromley, Muskingum County
NINTH OVERALL - Ali Meek, Wood County
TENTH OVERALL - Ella Reed, Fairfield County
CHAMPION - Tatumn Poff, Geauga County
RES.
CHAMPION - Beau Johnson, Gallia County
THIRD
OVERALL - Emma Meek, Wood County
FOURTH
OVERALL - Vika Bonham, Butler County
FIFTH
OVERALL - Taylor Poff, Geauga County
SIXTH
OVERALL - Emily Scott, Portage County
SEVENTH
OVERALL - Logan Schroeder, Defiance County
EIGHTH
OVERALL - Luke Brinker, Wood County
NINTH
OVERALL - McKaylynne Helmke, Tuscarawas County
TENTH
OVERALL -William Harrison, Wood County