AGR Alumni Holiday Classic Results

Total Head Shown: 771

353 Heifers / 418 Market Animals / 327 Showmanship Participants

Heifers & Market Animals: Judges:Tyler Dewey, KS & Ethan Propp, OK

Showmanship: Jeremy and Jenna Barbour, West Salem, OH

Heifer Results

Heifers - Ring A


Grand Champion Heifer

Exhibited by: Clint Main - IN

High % Maine-Anjou

Reserve Grand Champion Heifer

Exhibited by: Delaney Jones - Allen Co., OH

Angus

Third Overall Heifer

Exhibited by: Jackson Shane - Miami Co., OH

Crossbred

Fourth Overall Heifer

Exhibited by: Olivia Jones - Allen Co., OH

Crossbred

fifth Overall Heifer

Exhibited by: McKenzie Stadtmiller, PA

High % AOB

Heifers - Ring B

Grand Champion Heifer

Exhibited by: Sydney Sanders - Highland Co., OH

Angus

Reserve Grand Champion Heifer

Exhibited by: Olivia Jones - Allen Co., OH

Crossbred

Third Overall Heifer

Exhibited by: Spencer Goettemoeller IN

Crossbred

Fourth OVerall Heifer

Exhibited by: Kinsee Lettinga, MI

Purebred Simmental

Fifth Overall Heifer

Exhibited by: Hudson Drake - Ross Co., OH

High % Maine-Anjou

Market Animal Results

Market Animals - Ring A

Grand Champion Market Animal

Exhibited by: Victoria Waits - Fayette Co., OH

Crossbred

Reserve Grand Champion Market Animal

Exhibited by: Brady Sharbowski, MI

Maine-Anjou

Third Overall Market Animal

Exhibited by: Caden Jones - Allen Co., OH
Crossbred

Fourth Overall Market Animal

Exhibited by: Camdyn Burns - Union Co., OH

Angus

Fifth Overall Market Animal

Exhibited by: Haley Jarck, IN

Crossbred

Market Animals - Ring B

Grand Champion Market Animal

Exhibited by: Jenna Young - Harrison Co., OH

Chianina

Reserve Grand Champion Market Animal

Exhibited by: Caden Jones - Allen Co., OH

Crossbred

Third OVerall Market Animal

Exhibited by: Victoria Waits - Fayette Co., OH

Crossbred

Fourth Overall Market Animal

Exhibited by: Piper Unger, IN

Maine-Anjou

Fifth Overall Market Animal

Exhibited by: Shala Graham - Licking Co., OH

Maine-Anjou

Beginner Division


CHAMPION - Grace Sautter - Wood Co., OH
RES. CHAMPION - Claire Kramer - Hancock Co., OH
THIRD OVERALL - D'lelah Laber - Highland Co., OH
FOURTH OVERALL - Jocelyn Belleville - Wood Co., OH
FIFTH OVERALL - Brianna Foxx - Highland Co., OH
SIXTH OVERALL - Tanner Butcher - Hardin Co., OH
SEVENTH OVERALL - Sophia Clemons - Huron Co., OH
EIGHTH OVERALL - Gavin Richards - Wood Co., OH
NINTH OVERALL - Cassidy Harris - Preble Co., OH
TENTH OVERALL - Naomi Owen - Mercer Co., OH

Junior Division


CHAMPION - Delaney Chester - Warren Co., OH
RES. CHAMPION - Delaney Dudte - Wayne Co., OH
THIRD OVERALL - Andrew Johnson - Preble Co., OH
FOURTH OVERALL - Masen Jolliff - Hardin Co., OH
FIFTH OVERALL - Wyatt Osborn - Highland Co., OH
SIXTH OVERALL - Emma Yochumn - Highland Co., OH
SEVENTH OVERALL - Ashton Bain - Highland Co., OH
EIGHTH OVERALL - Ronald Imhoff - Trumbull Co., OH
NINTH OVERALL - Tyler Neill - Huron Co., OH
TENTH OVERALL - Owen Bailey - Wayne Co., OH

Novice Division


CHAMPION - Kaylee Jennings - Clermont Co., OH
RES. CHAMPION - Caroline Tilton - Richland Co., OH
THIRD OVERALL - Hunter Shumaker - Clinton Co., OH
FOURTH OVERALL - Sadie Holman - Licking Co., OH
FIFTH OVERALL - Karissa Treadway - Warren Co., OH
SIXTH OVERALL - Anna Scheurman - Coshocton Co., OH
SEVENTH OVERALL - Aubrey Clark - Pickaway Co., OH
EIGHTH OVERALL - Mckayla Nelson - Meigs Co., OH
NINTH OVERALL - Colton Beck - Morrow Co., OH
TENTH OVERALL - Josey Kiefer - Butler Co., OH

Intermediate Division


CHAMPION - Hannah Lang - Wood Co., OH
RES. CHAMPION - Lukas Perry - Ottawa Co., OH
THIRD OVERALL - Luke Jennings - Clermont Co., OH
FOURTH OVERALL - Hayden Smith - Holmes Co., OH
FIFTH OVERALL - Mallory Myers - Licking Co., OH
SIXTH OVERALL - Carly Csapo - Wayne Co., OH
SEVENTH OVERALL - Tatumn Poff - Geauga Co., OH
EIGHTH OVERALL - Brooklyn Conrad - Butler Co., OH
NINTH OVERALL - Logan Schroeder - Defiance Co., OH
TENTH OVERALL - Josie Kidwell - Knox Co., OH

Senior Division


CHAMPION  - Samantha Wallace - Sandusky Co., OH
RES. CHAMPION - Sydney Mazey - Wood Co., OH
THIRD OVERALL - Victoria Waits - Fayette Co., OH
FOURTH OVERALL - Mckalynne Helmke - Tuscarawas Co., OH
FIFTH OVERALL - Karli Gaddis - Morrow Co., OH
SIXTH OVERALL - Ellie Kidwell - Knox Co., OH
SEVENTH OVERALL - Halle Robinson - Athens Co., OH
EIGHTH OVERALL - Bailey Dusseau - Ottawa Co., OH
NINTH OVERALL - Dawson Osborn - Highland Co., OH
TENTH OVERALL - Libby Grossniklaus - Wayne Co., OH

Thank you, 2021-2022 Sponsoring Partners!